Hakkımda
Prof.Dr.Yeşim ÖZTÜRK

Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme Uzmanı

İzmir’de dünyaya gelen Dr. Yeşim ÖZTÜRK 1992 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Hacettepe Tıp Fakültesi’nde ‘Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları’ ihtisasını 1998 yılında tamamladı. 1999 depreminde Gölcük Devlet Hastanesi’nde gönüllü doktor olarak çalıştı. 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ‘Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme’ uzmanı oldu.

2003 yılında ABD’nde çocuk gastroenterolojisi alanında gözlemci olarak bulundu. 2005 yılında Doçent, 2010 yılında profesör oldu.2012 yılında ‘Çocuk Metabolizma Hastalıkları’ uzmanlığını aldı. Altı ulusal ve uluslararası mesleki dernek ve kuruluşa üye olan Dr. ÖZTÜRK’ün çoğu SCI-E indekslerinde taranan dergilerde olmak üzere 120 ulusal ve uluslararası yayını, dört ulusal kitabı ve 19 kitap bölümü bulunmaktadır.

Girişimsel etik kurullarda çalışmış olan Dr. ÖZTÜRK, halen SCI-E kapsamında uluslararası bir dergide pediatri editörlüğü görevini yürütmektedir.  Dr. ÖZTÜRK, 1998 yılından bu yana Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme Bilim Dalında görev yapmakta, tamamlanmış ve devam etmekte olan yirminin üzerinde ulusal ve uluslararası araştırma projesinde yer almaktadır.